Záhada už existujúcej Mečiarovej strany

Autor: Filip Bajtoš | 2.8.2019 o 18:29 | (upravené 4.11.2019 o 20:31) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  9495x

Vladimír Mečiar je späť. Žiaľbohu. Kto mu však túto cestu uľahčil tým, že mu o týždeň daruje už hotovú politickú stranu priamo do rúk?

Vladimír Mečiar zakladá novú politickú stranu. Teda vlastne, nebude to nová strana. Vyjadril sa, že strana už existuje a má i vlastné stanovy. On ju len prevezme a do týždňa zmení stanovy aj názov. Kto mu teda daruje stranu, ktorá oficiálne existuje (t.j. je registrovaná Ministerstvom vnútra SR) a má členskú základňu po celom Slovensku? 

"Veľký Mufti" ako zvyknú bývalého premiéra prezývať v rozhovore pre denník Plus 1 deň spomenul, že členská základňa bude veľmi známa. Vraj budeme všetkých alebo takmer väčšinu členov a ľudí z kandidátky poznať. Vieme, že strana už existuje. Ak vychádzame z tohto predpokladu, tak ako najpravdepodobnejšia zo súčasných registrovaných politických strán (momentálne má ministerstvo v zozname 255 strán a hnutí ; niektoré sú už v likvidácii) sa javí Strana demokratického Slovenska, ktorej predsedom je bývalý Mečiarov spolustranník Sergej Kozlík. Sergej Kozlík sa stal za Mečiarovej vlády ministrom financií (1994-1998) , neskôr bol opozičným poslancom NR SR (1998-2004) a napokon sa stal slovenským europoslancom (2004-2014). Celú túto kariéru bol vo farbách HZDS. Sergej Kozlík strávil politickú kariéru pod vedením Vladimíra Mečiara. Okrem podobnosti názvov strán - Hnutie za demokratické Slovensko a Strana demokratického Slovenska - sa tu črtá ďalších zopár  súvislostí, prečo by to mal byť práve on, kto Mečiarovi stranu daruje. Sú nimi najmä aktivity Strany demokratického Slovenska a jej doterajší partneri. V roku 2015 vznikla Národná koalícia. Tvorili ju strany troch bývalých poslancov NR SR: Strana moderného Slovenska s predsedom  Milanom Urbánim (predtým ĽS-HZDS), Národ a spravodlivosť - naša strana s predsedníčkou Annou Belousovovou (predtým SNS) a už spomínaná Strana demokratického Slovenska Sergeja Kozlíka (predtým ĽS-HZDS). Celá táto Národná koalícia bola tvorená z väčšiny bývalými členmi HZDS a SNS. Po tom, čo sa táto koalícia nedostala do NR SR (voľby 2016) a Európskeho parlamentu (voľby 2019) Sergej Kozlík vyhlásil, že potenciál Strany demokratického Slovenska na parlamentné voľby 2020 vidí na 10% a jej cieľom bude dostať sa do NR SR. Strana má momentálne 50 členov a netají sa tým, že sú to bývalí členovia HZDS, čiže Mečiarovho dieťaťa. Okrem iného, Vladimír Mečiar v rozhovore nevylúčil ani spoluprácu s neúspešným prezidentským kandidátom Štefanom Harabinom, ktorý je, nazvime to podobnej krvnej skupiny.

Strana demokratického Slovenska, ktorú o týždeň prevezme Mečiar má vraj byť úplne iná než ostatné politické strany na Slovensku. Možno to bude tým, že bude chcieť ukončiť debatu a nových a starých politikoch. Donesie totiž "staronových politikov". Generáciu sedemdesiatnikov, ktorí už boli poslaný na pomyselný politický dôchodok mnoho rokov dozadu, avšak teraz sa vrátia oddýchnutí v plnej sile. Asi tak si to páni z HZDS predstavujú. 

Verím však, že žiadny comeback týchto ľudí sa konať nebude. Nech dá pán Kozlík svoju stranu Mečiarovi a Harabinovi. Nech títo majstri demagógie vypúšťajú do spoločenského éteru čokoľvek, stále tu ešte funguje generácia ľudí, ktorí sa vo voľbách 1998 postavili Mečiarovi a volili SDK. Hlas dali Dzurindovej koalícii možno aj mnohí z ľudí, ktorí ho nemali radi, ale chceli, aby sme neboli čiernou dierou Európy a aby tu fungovala demokracia. Ak však títo voliči SDK zabudli na divokú privatizáciu, mafiu, únos Kováča ml., ... tak tu zažijeme najbližší rok poriadny bizár týchto politických pohrobkov.

(Článok je autorovým tipom na záhadu už fungujúcej strany, ktorú má o týždeň Vladimír Mečiar prevziať.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?