reklama

Zatemnené mysle. Už 51 rokov.

Boli by to pokojné letné dni, ale prišli oni. Tí, ktorí zničili nádeje jednej generácie, a snažia sa ich zničiť i dnes.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

(Blog vyjadruje osobný názor autora.)

Po vojne to tu ovládli. Červení. Hoc na Slovensku voľby prehrali, bolo nás menej a ich vláda sa stala neodvratnou. Občania boli vojnou zničení a chceli úplne iný smer. Z prava doľava. Verili im, že ich, pre nás ešte nepoznaná ideológia nám dopomôže k lepšiemu životu a peknej budúcnosti. Opak sa však stal realitou a prišlo vytrievnenie. Politické procesy, odvliekanie ľudí do sibírskych gulagov, násilné kradnutie pôdy, ... Časom to trochu utíchlo. Spoločnosť začala zabúdať. K moci sa začali dostávať ľudia, ktorí síce podporovali socializmus, ale chceli ho zmäkčiť. Premeniť mocný a neľútostný štátny aparát na tzv. "Socializmus s ľudskou tvárou" a podpora týchto politikov ešte viac narástla. Keď budúcnosť začala vyzerať na dané pomery najkrajšie, objavili sa oni. Zradcovia. Pozvali tu okupantov. Možno chceli získať moc, lebo by sa inak presadiť nevedeli alebo to mohlo byť pre ich choré zmýšľanie, že ich vlasť sa bude mať pod kontrolou cudzích armád lepšie. A možno boli presvedčení v oboje. Nádeje potopili v krvi a traume, ktorá trvá dodnes. Mŕtvi, ktorí sa postavili okupantom. Strach u mnohých žien spôsobil spontánny potrat. Obyvatelia pohraničných oblastí budiaci sa v noci na zvuky rinčiacich tankov. Študenti, ktorí išli zo školy a na námestiach videli tanky. Indra, Kolder, Kapek, Švestka, Biľak. Tieto mená za to mohli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tímto piatim sa však podarila ešte jedna vec. Okrem tej okupácie, zničených životov a nádejí, ukázania pravej tváre marxisticko-leninistických diktatúr sa i nami podarilo ostat dodnes. Vo svojom rozhodnutí si našli už vtedy zatemnené mysle. Obyvateľov, ktorí následnú normalizáciu podporili. Rusofili, podľa ktorých je všetko ostatné prehnitý kapitalizmus. Chceli sa mať dobre a ničom inom im nezáležalo. Žili v systéme, podľa ktorého ideológie by si mali byť všetci rovní a predsa sa oni chceli stať rovnejšími. Po nich tu ostali aj ďalšie generácie ľudí, ktorí milujú Rusko, lebo je vraj úžasné. Vtedy obdivovali Stalina, dnes obdivujú Putina. Milujú ho, majú jeho fotky na hrnčekoch a plagátoch nad posteľou. Každý kto vtedy spochybnil Rusko ako krajinu snov bol západný agent alebo buržoázny nacionalista, dnes je platený Sorosom alebo je slniečkarom. Do spoločnosti dostávajú mylný obraz obraz. Rusko nikdy nebolo, nie je a vyzerá, že ani nebude krajinou snov. Vojenské prehliadky plné moderných rakiet a obsadenie častí susedných krajín, ktoré sú slabšie nie je ukážkou svojej sily. Je to to najslabošskejšie gesto, akého sa dopúšťa. Obdivovatelia Putina a ruských vojakov by mali vedieť, že tridsať päť miliónov Rusov nemá v dnešnej dobe splachovací záchod, štyridsať sedem miliónov teplú vodu a dvadsať sedem miliónov akúkoľvek tečúcu vodu z kohútika. To asi vysvetľuje príbehy o okupantoch, ktorí u nás pílkou odrezávali vodovodné kohútiky, lebo si mysleli, že keď ich doma strčia do steny, tak zázrakom z nich bude tiecť voda. Toto je realita krajiny, ktorú ospevujete. Ktorú by ste asi chceli mať i na Slovensku. Tieto zatemnené mysle však nie sú len medzi obyvateľmi. Sú i medzi našimi mocnými. Členovia už neexistujúcej strany. Komunistickej strany, ktorá zničila toľké životy. Stali sa nimi v čase normálizácie. V čase po okupácii. A dodnes nám vládnu. Či už ako ministri, poslanci alebo sú na iných lukratívnych postoch v štáte, kde nie sú až tak na očiach. Fico, Richter, Lajčák, ... Katolícka cirkev v mene arcibiskupa Zvolenského podporila prezidentského kandidáta Šefčoviča, komunistu. Podporila jedného z tých, ktorí cirkev za minulého režimu zakázali. Mali by sme si vziať príklad z bývalého Východného Nemecka, ktoré takých ľudí v demokracii odstavilo zo všetkých funkcií nadobro.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Okupácia u nás prehĺbila moc zatemnených myslí a jej ideový vplyv u obyvateľstva, ktorý sa s nami vlečie dodnes. Ďakujeme vám. Indra, Kolder, Kapek, Švetstka, Biľak. Ďakujeme.

Filip Bajtoš

Filip Bajtoš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študujem sociológiu na Karlovej Univerzite v Prahe. Pôsobím v Bratislava Policy Institute. Zároveň pracujem ako asistent poslanca NR SR Vladimíra Ledeckého. Žijem medzi Prahou, Bratislavou a Spišom. | bajtos.blog@gmail.com

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

86 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu